Parafia Piusa X w Rudzie Śląskiej

Gdzie jesteś

Początek Wspólnoty Dzieci Maryi

LogowanieDzieci Maryi •PDF• •Drukuj• •Email•
•Wpisany przez Beata Koszek•   
••niedziela•, 09 •grudnia• 2012 11:00•

 

Dzieci Maryi

 

      Wspólnota Dzieci Maryi w naszej parafii liczy kilkadziesiąt osób i – mamy nadzieję – będzie się ciągle powiększała. Od września 2014 r. naszym opiekunem jest ksiądz Łukasz Cnota, który czuwa nad przebiegiem każdego spotkania. Zawsze pomocą służy Mu moderatorka wraz z animatorkami, które są odpowiedzialne za organizację spotkań w mniejszych grupach.

         Głównym hasłem i zadaniem naszej wspólnoty jest naśladowanie Maryi – do czego dążymy na każdym spotkaniu. Stawiając sobie Niepokalaną za wzór, pragniemy tak jak Ona wypełniać Wolę Boga. Dlatego na naszych spotkaniach, które odbywają się w każdą sobotę o 900, poznajemy i rozważamy Słowo Życia, rozmawiamy i wykonujemy różne prace plastyczne, staramy się wyciągać odpowiednie wnioski i podejmować konkretne postanowienia związane z tematem spotkania. Znajdujemy również czas na wspólne gry i zabawy, które nie tylko uczą, ale i jednoczą wszystkich uczestników. 

         Nasza Wspólnota szczyci się pięknym sztandarem, który reprezentuje nas podczas ważnych uroczystości kościelnych, a przede wszystkim w czasie świąt maryjnych.

         W ciągu całego roku organizujemy wyjazdy na różne wycieczki – zarówno jednodniowe, jak i dwudniowe. Spotykamy się też w Katedrze i innych parafiach na Dniach Wspólnoty Dzieci Maryi – wówczas mamy możliwość wymiany doświadczeń z innymi Wspólnotami Dzieci Maryi w diecezji. Podczas wakacji wyjeżdżamy na rekolekcje, które są głównym celem, wieńczącym cały rok formacji naszej wspólnoty.

         Jako Dzieci Maryi 8 grudnia obchodzimy patronackie święto Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu podczas Mszy św. odnawiamy nasze ślubowania (a każdy nowy uczestnik składa uroczyste przyrzeczenie) i każde dziecko należące do Wspólnoty otrzymuje medalik z wizerunkiem Maryi, który jest symbolem naszego oddania się Niepokalanej. Nosząc ten medalik dajemy świadectwo swojej wiary i świadczymy o naszej przynależności do Wspólnoty Dzieci Maryi.

Każdy, kto zechce należeć do naszej Wspólnoty zna uroczysty „Hymn dzieci Maryi”, który wyraża naszą postawę i staje się mottem życiowym każdego z nas.

 

 

 

•Poprawiony: ••niedziela•, 04 •lutego• 2018 20:29••
 

Gościmy

•Naszą witrynę przegląda teraz• •16 gości• ••